Zmapováno 46 horských stezek v národních parcích Biogradska gora, Durmitor a Prokletije

Datum zveřejnění : 12.10.2017

Horské středisko Žabljak v pohoří Durmitor

Turistická organizace Žabljaku (Turistička organizacija Žabljak) představila výsledky projektu "IT jako podpora rozvoje adrenalinového cestovního ruchu" (IT kao podrška razvoju avanturističkog turizma), jehož cílem je naučit členy horolezeckých klubů, outdoorových klubů, cyklisty a milovníky přírody využívat GPS navigaci a mobilní telefony k lepší orientaci v horách.

Partnery TO Žablak byl Outdoor Klub The Nothern Way z města Berane a Regionální rozvojová agentura pro Bjelasicu, Komove a Prokletije (Regionalna razvojna agencija za Bjelasicu, Komove i Prokletije). Finanční a logistickou podporu poskytla Nadace Telenor (Telenor Fondacija).

Projekt byl zahájen v květnu tohoto roku, kdy se stovka účastníků naučila pracovat s GPS navigací a mapováním. Tito sportovní nadšenci pak shromažďovali v terénu GPS souřadnice potřebné pro mapování turistických stezek a pořizovali fotografie. Projekt původně předpokládal zmapování pouze dvaceti stezek, ale nadšení účastníků předčilo všechna očekávání. Nakonec bylo zmapováno 46 populárních horských stezek v národních parcích Biogradska gora, Durmitor a Prokletije.

Potenciální návštěvníci Černé Hory, kteří si dovolenou teprve plánují, i ti, kteří už v zemi pobývají, mohou nyní velmi jednoduše prostřednictvím internetu získat adekvátní a podrobné informace o horských stezkách pro pěší nebo cyklistické výlety. U každé stezky jsou uvedeny GPS souřadnice, popis stezky, technické informace, fotografie a upozornění na kritická nebo nebezpečná místa, což přispívá ke zvýšení bezpečnosti návštěvníků v horách.

Zmapované horské stezky najdete na stránce: Montenegro Biking


Zdroj informací:

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Do tří největších projektů v cestovním ruchu v boce Kotorské bylo dosud investováno 890 milionů eur. Nejdražším projektem je Porto Montenegro, do něhož bylo zatím investováno 479 milionů eur, za ním následuje Porto Novi s 290 miliony eur a třetím je Luštica Bay se 120 miliony eur.

18.01.2018
Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

V současné době probíhá v černohorském Perastu závěrečná etapa obnovy paláce Smekja a jeho úpravy v luxusní hotel.

11.01.2018
Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" získal před pár dny ocenění jako nejlepší evropský festival v kategorii Best Medium-Sized Festival, tedy největší festival střední velikosti, v prestižních evropských cenách European Festival Awards.

04.01.2018
Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

V tivatské marině Porto Montenegro letos zakotvilo 2 224 jachet, z nichž nejdelší měřila 140 metrů.

29.12.2017
Černá Hora – turistická destinace budoucnosti

Černá Hora – turistická destinace budoucnosti

Černá Hora obsadila vysoké páté místo v žebříčku "Globální turistické destinace budoucnosti", který sestavuje britský časopis pro obchod "fDi Magazine" vydávaný skupinou Financial Times.

22.12.2017
V Podgorici byly uděleny turistické ceny za rok 2017 - "Wild Beauty Award"

V Podgorici byly uděleny turistické ceny za rok 2017 - "Wild Beauty Award"

Na slavnosti konané 13. prosince 2017 v hotelu "Hilton" v Podgorici byly vyhlášeny ceny "Wild Beauty Award", které uděluje již třináctý rok Národní turistická organizace Černé Hory.

14.12.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?