"Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017" v červnu v Tivatu!

Datum zveřejnění : 11.05.2017

Tivat, hotel Palma na nábřeží

Černohorská vydavatelská společnost Rabbit Records ve spolupráce s americkou společnosti New York Competition and Festival INC organizuje již podruhé "Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017".

Festival se bude konat 9. června na Letní scéně (Ljetnja pozornica) v Tivatu a 11. června v átriu centra "The Capital Plaza" v Podgorici, se začátkem vždy v 21 hod. Festivalový program podpoří i známý srbský jazzový hudebník Vasil Hadžimanov, který se představí se svou skupinou 10. června v Ethno Jazz Clubu "Sejdefa" v Podgorici.

Během tří dnů festivalu vystoupí hvězdy světového jazzu i regionální jazzoví umělci: Mike Stern (kytara), Jerome Jennings (bubny), Alex Blake (basa), Yaacov Mayman (saxofon, flétna), Wayne Escoffery (saxofon), Sharon Clark (zpěv), Joao Barradas (harmonika), Rick Swann (trubka), Vasil Hadžimanov (klavír, klávesy), Ivan Aleksijević (klavír, klávesy), Milorad Šule Jovović (kytara), Vladimir Maraš (klavír, klávesy), Ljubiša Paunić (saxofon) a Vladimir Krnetić (trubka).

V neděli 11. června ve 13 hod. v klubu Fard Rock Cafe se uskuteční "Jazz Session with Jazz Masters" pro studenty středních hudebních škol, Hudební akademie a další zájemce. Po hudební produkci se budou konat krátké přednášky a účinkující budou odpovídat zájemcům na jejich dotazy.

Publikum se může těšit na repertoár, který se skládá jak z jazzových standrardů, tak z autorských kompozic účastníků, i na očekávané instrumentální a vokální jazzové dovednosti jednotlivých účastníků festivalu.

Generálním partnerem festivalu je "The Capital Plaza" a sponzory Ministerstvo kultury Černé Hory (Ministarstvo kulture Crne Gore), Ministerstvo udržitelného rozvoje a cestovního ruchu (Ministarstvo održivog razvoja i turizma), Velvyslanectví USA (Ambasada SAD), město Podgorica, Hipotekarna banka, Centar za kulturu Tivat a další subjekty.

Organizátoři si velmi cení, že jen pár týdnů po festivalu v newyorském Tribeca Performing Arts Centru přijedou největší hvězdy americké jazzové scény do Černé Hory a představí se zdejšímu publiku.

Informace: Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017


Zdroj informací:

Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Přírodní krásy Černé Hory jsou nekonečným zdrojem inspirace a každým rokem přitahují více turistů, kteří si užívají jedinečné spojení hor a moře. Právě Kotor je výjimečným místem, kde v jednom dni se lze koupat v boce Kotorské, obdivovat historické památky i zdolávat štíty vysoké 1 700 metrů v pohoří Lovćen.

02.11.2017
Kotorské opevnění bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO

Kotorské opevnění bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO

V červenci letošního roku bylo na zasedání Výboru pro světové kulturní dědictví rozhodnuto o zapsání "Opevnění města Kotoru" na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

26.10.2017
Pevnost Mamula v boce Kotorské se promění v luxusní resort

Pevnost Mamula v boce Kotorské se promění v luxusní resort

V boce Kotorské je několik malých ostrůvků vynikajících mimořádným půvabem a kouzlem. Každý má svoji historii a legendy, smutné nebo veselé. Ale zdaleka nejtragičtější události minulosti jsou spojené s ostrůvkem Mamula, kterému se říkalo "Krvavý ostrov" nebo "Ostrov smrti".

19.10.2017
Tradiční slavnost ve znamení ryb a dobré zábavy v Budvě

Tradiční slavnost ve znamení ryb a dobré zábavy v Budvě

Turistická organizace Budvy, město Budva a Klub sportovního rybolovu "Širun" organizují v sobotu 5. října již 52. tradiční slavnost "Dan širuna</i>".

05.10.2017
Dobrotský dort je opravdu kulinářský skvost

Dobrotský dort je opravdu kulinářský skvost

Dobrotské kuchařky předávaly své kuchařské dovednosti, znalosti a zkušenosti mladým generacím, a tak se tato skvělá pochoutka, kterou místní také nazývali "Carský dort", dochovala až do našich dnů.

26.09.2017
Den bez aut v Kotoru

Den bez aut v Kotoru

Bude to mimořádná příležitost zažít hlavní kotorskou ulici, která je dnes a denně ochromena zácpami, bez automobilového provozu, bez zplodin z výfuků a rachotu motorů.

20.09.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?