"Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017" v červnu v Tivatu!

Datum zveřejnění : 11.05.2017

Tivat, hotel Palma na nábřeží

Černohorská vydavatelská společnost Rabbit Records ve spolupráce s americkou společnosti New York Competition and Festival INC organizuje již podruhé "Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017".

Festival se bude konat 9. června na Letní scéně (Ljetnja pozornica) v Tivatu a 11. června v átriu centra "The Capital Plaza" v Podgorici, se začátkem vždy v 21 hod. Festivalový program podpoří i známý srbský jazzový hudebník Vasil Hadžimanov, který se představí se svou skupinou 10. června v Ethno Jazz Clubu "Sejdefa" v Podgorici.

Během tří dnů festivalu vystoupí hvězdy světového jazzu i regionální jazzoví umělci: Mike Stern (kytara), Jerome Jennings (bubny), Alex Blake (basa), Yaacov Mayman (saxofon, flétna), Wayne Escoffery (saxofon), Sharon Clark (zpěv), Joao Barradas (harmonika), Rick Swann (trubka), Vasil Hadžimanov (klavír, klávesy), Ivan Aleksijević (klavír, klávesy), Milorad Šule Jovović (kytara), Vladimir Maraš (klavír, klávesy), Ljubiša Paunić (saxofon) a Vladimir Krnetić (trubka).

V neděli 11. června ve 13 hod. v klubu Fard Rock Cafe se uskuteční "Jazz Session with Jazz Masters" pro studenty středních hudebních škol, Hudební akademie a další zájemce. Po hudební produkci se budou konat krátké přednášky a účinkující budou odpovídat zájemcům na jejich dotazy.

Publikum se může těšit na repertoár, který se skládá jak z jazzových standrardů, tak z autorských kompozic účastníků, i na očekávané instrumentální a vokální jazzové dovednosti jednotlivých účastníků festivalu.

Generálním partnerem festivalu je "The Capital Plaza" a sponzory Ministerstvo kultury Černé Hory (Ministarstvo kulture Crne Gore), Ministerstvo udržitelného rozvoje a cestovního ruchu (Ministarstvo održivog razvoja i turizma), Velvyslanectví USA (Ambasada SAD), město Podgorica, Hipotekarna banka, Centar za kulturu Tivat a další subjekty.

Organizátoři si velmi cení, že jen pár týdnů po festivalu v newyorském Tribeca Performing Arts Centru přijedou největší hvězdy americké jazzové scény do Černé Hory a představí se zdejšímu publiku.

Informace: Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017


Zdroj informací:

Zábavní slavnost a přehlídka vyzdobených plavidel v Kotoru - "Bokelská noc"

Zábavní slavnost a přehlídka vyzdobených plavidel v Kotoru - "Bokelská noc"

Hlavní atrakcí zábavní slavnosti "Bokelská noc" je přehlídka osvětlených a originálně vyzdobených plavidel, která musí třikrát obeplout určenou trasu před kotorských nábřežím.

17.08.2017
Jubilejní desátý festival elektronické hudby "Refresh" v Kotoru

Jubilejní desátý festival elektronické hudby "Refresh" v Kotoru

Milovníky elektronické taneční hudby čeká letos jubilejní desátý Refresh Festival, který se bude konat od 10. do 12. srpna v kotorském klubu Maximus. Na dvou hudebních scénách vystoupí na 50 DJ´s z celého světa.

08.08.2017
V Kotoru začíná nejveselejší akce sezóny - "Mezinárodní letní karneval"

V Kotoru začíná nejveselejší akce sezóny - "Mezinárodní letní karneval"

Dnes večer bude v Kotoru zahájen Mezinárodní letní karneval, který potrvá až do 5. srpna.

01.08.2017
Kulturní, zábavní a sportovní akce na černohorském pobřeží v srpnu a září 2017

Kulturní, zábavní a sportovní akce na černohorském pobřeží v srpnu a září 2017

V destinacích cestovního ruchu se v sezóně koná celá řada kulturních, zábavních a sportovních akcí, které tak obohacují zdejší turistickou nabídku.

27.07.2017
Festival "After beach parties" na deseti černohorských plážích

Festival "After beach parties" na deseti černohorských plážích

"After beach parties" jsou určeny především mladé generaci a milovníkům elektronické hudby různých žánrů, kteří v Černé Hoře tráví dovolenou. V rámci festivalu si mohou užít celkem párty a vystoupení při poslechu oblíbených letních hitů a v krásném prostředí černohorských pláží.

20.07.2017
Milovníci dobré hudby si užijí na festivalu "SeaRock" v Kotoru

Milovníci dobré hudby si užijí na festivalu "SeaRock" v Kotoru

Víkend v Kotoru bude již po sedmé patřit festivalu "SeaRock", který se uskuteční pátek a v sobotu 21. a 22. července se na Letní scéně. Během dvou festivalových nocí se publiku představí kromě černohorských a regionálních skupin i hosté z USA a Itálie.

13.07.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?