"Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017" v červnu v Tivatu!

Datum zveřejnění : 11.05.2017

Tivat, hotel Palma na nábřeží

Černohorská vydavatelská společnost Rabbit Records ve spolupráce s americkou společnosti New York Competition and Festival INC organizuje již podruhé "Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017".

Festival se bude konat 9. června na Letní scéně (Ljetnja pozornica) v Tivatu a 11. června v átriu centra "The Capital Plaza" v Podgorici, se začátkem vždy v 21 hod. Festivalový program podpoří i známý srbský jazzový hudebník Vasil Hadžimanov, který se představí se svou skupinou 10. června v Ethno Jazz Clubu "Sejdefa" v Podgorici.

Během tří dnů festivalu vystoupí hvězdy světového jazzu i regionální jazzoví umělci: Mike Stern (kytara), Jerome Jennings (bubny), Alex Blake (basa), Yaacov Mayman (saxofon, flétna), Wayne Escoffery (saxofon), Sharon Clark (zpěv), Joao Barradas (harmonika), Rick Swann (trubka), Vasil Hadžimanov (klavír, klávesy), Ivan Aleksijević (klavír, klávesy), Milorad Šule Jovović (kytara), Vladimir Maraš (klavír, klávesy), Ljubiša Paunić (saxofon) a Vladimir Krnetić (trubka).

V neděli 11. června ve 13 hod. v klubu Fard Rock Cafe se uskuteční "Jazz Session with Jazz Masters" pro studenty středních hudebních škol, Hudební akademie a další zájemce. Po hudební produkci se budou konat krátké přednášky a účinkující budou odpovídat zájemcům na jejich dotazy.

Publikum se může těšit na repertoár, který se skládá jak z jazzových standrardů, tak z autorských kompozic účastníků, i na očekávané instrumentální a vokální jazzové dovednosti jednotlivých účastníků festivalu.

Generálním partnerem festivalu je "The Capital Plaza" a sponzory Ministerstvo kultury Černé Hory (Ministarstvo kulture Crne Gore), Ministerstvo udržitelného rozvoje a cestovního ruchu (Ministarstvo održivog razvoja i turizma), Velvyslanectví USA (Ambasada SAD), město Podgorica, Hipotekarna banka, Centar za kulturu Tivat a další subjekty.

Organizátoři si velmi cení, že jen pár týdnů po festivalu v newyorském Tribeca Performing Arts Centru přijedou největší hvězdy americké jazzové scény do Černé Hory a představí se zdejšímu publiku.

Informace: Made in New York Jazz Festival, Montenegro 2017


Zdroj informací:

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Do tří největších projektů v cestovním ruchu v boce Kotorské bylo dosud investováno 890 milionů eur. Nejdražším projektem je Porto Montenegro, do něhož bylo zatím investováno 479 milionů eur, za ním následuje Porto Novi s 290 miliony eur a třetím je Luštica Bay se 120 miliony eur.

18.01.2018
Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

V současné době probíhá v černohorském Perastu závěrečná etapa obnovy paláce Smekja a jeho úpravy v luxusní hotel.

11.01.2018
Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" získal před pár dny ocenění jako nejlepší evropský festival v kategorii Best Medium-Sized Festival, tedy největší festival střední velikosti, v prestižních evropských cenách European Festival Awards.

04.01.2018
Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

V tivatské marině Porto Montenegro letos zakotvilo 2 224 jachet, z nichž nejdelší měřila 140 metrů.

29.12.2017
Hotel Rivijera v letovisku Njivice se stane novou perlou Středomoří

Hotel Rivijera v letovisku Njivice se stane novou perlou Středomoří

Nový vlastník hotelu Rivijera v letovisku Njivice plánuje investovat kolem dvou milionů kun, aby se tento hotel stal novou perlou Středomoří.

07.12.2017
Na jaře příštího roku bude otevřen luxusní rezort Lazure Marina & Hotel

Na jaře příštího roku bude otevřen luxusní rezort Lazure Marina & Hotel

V osadě Meljine, ležící ve východním sousedství města a známého letoviska Herceg-Novi v boce Kotorské, staví ruská společnost Imperio Holding luxusní komplex Lazure Marina & Hotel, který má být dokončen na jaře roku 2018,

24.11.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?