Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Datum zveřejnění : 02.11.2017

Kotor

Přírodní krásy Černé Hory jsou nekonečným zdrojem inspirace a každým rokem přitahují více turistů, kteří si užívají jedinečné spojení hor a moře. Právě Kotor je výjimečným místem, kde v jednom dni se lze koupat v hlubokém mořském zálivu - boce Kotorské, obdivovat historické památky města zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO i zdolávat štíty vysoké 1 700 metrů v pohoří Lovćen.

Není divu, že boku Kotorské a Kotor umísťují cestovatelské magazíny a internetové portály mezi "top" destinace", které "musíte" navšívit. V říjnu zařadil portál "The Culture Trip" zaměřený na cestování a kulturu života Kotor mezi "19 neuvěřitelných míst v Evropě, o nichž jste ani nevěděli, že existují". Autor článku připojil ke Kotoru komentář: "Pokud se vám podaří přežít výšlap na Lovćen, objevíte malé město, které se nazývá Kotor - nádhernou oázu bohaté kultury, rozmanité stravy, krásných lidí a nezapomenutelných pohledů. Vydejte se na cestu!"

Kromě Kotoru se na seznamu neuvěřitelných místa nachází například středodalmatský ostrov Hvar (Chorvatsko), vodopády Kravice (Bosna a Hercegovina), ostrov Burano v Benátské laguně (Itálie), valonské město Dinant (Belgie), skotský ostrov Isle of Skye (Skotsko), jezero Bohinj (Slovinsko) a skalní kláštery Meteora (Řecko).

Pro mnohé turisty je podzim ideálním obdobím pro cestování, kdy příroda hýří neuvěřitelnými barvami, kdy opadnou letní návaly a vše se zklidní - hotely, dopravní prostředky i ulice měst, kdy jsou ceny příznivější, kdy je příjemná teplota pro návštěvu památek a delší procházky po městech, která jsou v podzimních barvách ještě atraktivnější.

Více informací na stránkách The Culture Trip: 19 Incredible Places You Never Knew Existed in Europe


Zdroj informací:

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Do tří největších projektů v cestovním ruchu v boce Kotorské bylo dosud investováno 890 milionů eur. Nejdražším projektem je Porto Montenegro, do něhož bylo zatím investováno 479 milionů eur, za ním následuje Porto Novi s 290 miliony eur a třetím je Luštica Bay se 120 miliony eur.

18.01.2018
Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

V současné době probíhá v černohorském Perastu závěrečná etapa obnovy paláce Smekja a jeho úpravy v luxusní hotel.

11.01.2018
Hotel Rivijera v letovisku Njivice se stane novou perlou Středomoří

Hotel Rivijera v letovisku Njivice se stane novou perlou Středomoří

Nový vlastník hotelu Rivijera v letovisku Njivice plánuje investovat kolem dvou milionů kun, aby se tento hotel stal novou perlou Středomoří.

07.12.2017
Na jaře příštího roku bude otevřen luxusní rezort Lazure Marina & Hotel

Na jaře příštího roku bude otevřen luxusní rezort Lazure Marina & Hotel

V osadě Meljine, ležící ve východním sousedství města a známého letoviska Herceg-Novi v boce Kotorské, staví ruská společnost Imperio Holding luxusní komplex Lazure Marina & Hotel, který má být dokončen na jaře roku 2018,

24.11.2017
Byl obnoven římský most u města Nikšiće

Byl obnoven římský most u města Nikšiće

A po nedávno dokončené obnově přitahuje pozornost milovníků historických památek tzv. Římský most, tedy most na téměř vyschlé říčce Moštanici.

08.11.2017
Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Přírodní krásy Černé Hory jsou nekonečným zdrojem inspirace a každým rokem přitahují více turistů, kteří si užívají jedinečné spojení hor a moře. Právě Kotor je výjimečným místem, kde v jednom dni se lze koupat v boce Kotorské, obdivovat historické památky i zdolávat štíty vysoké 1 700 metrů v pohoří Lovćen.

02.11.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?