Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Datum zveřejnění : 02.11.2017

Kotor

Přírodní krásy Černé Hory jsou nekonečným zdrojem inspirace a každým rokem přitahují více turistů, kteří si užívají jedinečné spojení hor a moře. Právě Kotor je výjimečným místem, kde v jednom dni se lze koupat v hlubokém mořském zálivu - boce Kotorské, obdivovat historické památky města zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO i zdolávat štíty vysoké 1 700 metrů v pohoří Lovćen.

Není divu, že boku Kotorské a Kotor umísťují cestovatelské magazíny a internetové portály mezi "top" destinace", které "musíte" navšívit. V říjnu zařadil portál "The Culture Trip" zaměřený na cestování a kulturu života Kotor mezi "19 neuvěřitelných míst v Evropě, o nichž jste ani nevěděli, že existují". Autor článku připojil ke Kotoru komentář: "Pokud se vám podaří přežít výšlap na Lovćen, objevíte malé město, které se nazývá Kotor - nádhernou oázu bohaté kultury, rozmanité stravy, krásných lidí a nezapomenutelných pohledů. Vydejte se na cestu!"

Kromě Kotoru se na seznamu neuvěřitelných místa nachází například středodalmatský ostrov Hvar (Chorvatsko), vodopády Kravice (Bosna a Hercegovina), ostrov Burano v Benátské laguně (Itálie), valonské město Dinant (Belgie), skotský ostrov Isle of Skye (Skotsko), jezero Bohinj (Slovinsko) a skalní kláštery Meteora (Řecko).

Pro mnohé turisty je podzim ideálním obdobím pro cestování, kdy příroda hýří neuvěřitelnými barvami, kdy opadnou letní návaly a vše se zklidní - hotely, dopravní prostředky i ulice měst, kdy jsou ceny příznivější, kdy je příjemná teplota pro návštěvu památek a delší procházky po městech, která jsou v podzimních barvách ještě atraktivnější.

Více informací na stránkách The Culture Trip: 19 Incredible Places You Never Knew Existed in Europe


Zdroj informací:

Byl obnoven římský most u města Nikšiće

Byl obnoven římský most u města Nikšiće

A po nedávno dokončené obnově přitahuje pozornost milovníků historických památek tzv. Římský most, tedy most na téměř vyschlé říčce Moštanici.

08.11.2017
Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Kotor na seznamu neuvěřitelných míst Evropy

Přírodní krásy Černé Hory jsou nekonečným zdrojem inspirace a každým rokem přitahují více turistů, kteří si užívají jedinečné spojení hor a moře. Právě Kotor je výjimečným místem, kde v jednom dni se lze koupat v boce Kotorské, obdivovat historické památky i zdolávat štíty vysoké 1 700 metrů v pohoří Lovćen.

02.11.2017
Kotorské opevnění bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO

Kotorské opevnění bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO

V červenci letošního roku bylo na zasedání Výboru pro světové kulturní dědictví rozhodnuto o zapsání "Opevnění města Kotoru" na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

26.10.2017
Pevnost Mamula v boce Kotorské se promění v luxusní resort

Pevnost Mamula v boce Kotorské se promění v luxusní resort

V boce Kotorské je několik malých ostrůvků vynikajících mimořádným půvabem a kouzlem. Každý má svoji historii a legendy, smutné nebo veselé. Ale zdaleka nejtragičtější události minulosti jsou spojené s ostrůvkem Mamula, kterému se říkalo "Krvavý ostrov" nebo "Ostrov smrti".

19.10.2017
Zmapováno 46 horských stezek v národních parcích Biogradska gora, Durmitor a Prokletije

Zmapováno 46 horských stezek v národních parcích Biogradska gora, Durmitor a Prokletije

Turistická organizace Žabljaku představila výsledky projektu "IT jako podpora rozvoje adrenalinového cestovního ruchu", jehož cílem je naučit členy horolezeckých klubů, outdoorových klubů, cyklisty a milovníky přírody využívat GPS navigaci a mobilní telefony k lepší orientaci v horách.

12.10.2017
Dobrotský dort je opravdu kulinářský skvost

Dobrotský dort je opravdu kulinářský skvost

Dobrotské kuchařky předávaly své kuchařské dovednosti, znalosti a zkušenosti mladým generacím, a tak se tato skvělá pochoutka, kterou místní také nazývali "Carský dort", dochovala až do našich dnů.

26.09.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?