Černohorská letiště hlásí rekordní počet cestujících

Datum zveřejnění : 30.11.2017

Montenegro Airlines

Černohorská letiště letos ohlásila rekordní počet cestujících. Poprvé v historii obsloužila letiště v Podgorici a Tivatu více než dva miliony cestujících. O 1. ledna do 31. října prošlo jejich terminály 2 011 030 cestujících, což je o 296 000 cestujících víc než ve stejném období loňského roku. I přes snížený provoz v listopadu a prosinci by mělo být za celý letošní rok odbaveno kolem 2 100 000 cestujících.

Tivatské letiště, které je hlavní leteckou bránou pro turistické pobyty, již začátkem září přivítalo miliontého návštěvníka. Ten byl odměněn propagačními předměty a vaucherem na pobyt v čtyřhvězdičkovém hotelu Aleksandar v Budvě. Za prvních deset měsíců tohoto roku pak letiště v Tivatu zaznamenalo 1,09 milionu cestujících. Druhé černohorské mezinárodní letiště v Podgorici očekává, že se mu do konce roku také podaří překonat milionovou hranici, protože za deset měsíců prošlo jeho turnikety 920 900 cestujících.

Černohorská letiště mají spojení s 54 destinacemi ve 27 zemích celého světa. K největším trhům patří Srbsko, Rusko, Turecko, Velká Británie, Rakousko, Ukrajina a Itálie.

Do Černé Hory létá kolem sedmdesáti leteckých společností, které zajišťují pravidelné i charterové lety. Největší podíl na provozu má domácí společnost Montenegro Airlines,Air Serbia, Aeroflot, Ryanair a Turkish Airlines. Z nízkonákladových leteckých přepravců jsou nejvýznamnější Ryanair, který do Černé Hory začal létat jako první v roce 2013, WizzAir a EasyJet. Je zajímavé připomenout, že v roce 2003 létaly do Černé Hory pouhé dvě letecké společnosti: JAT a Montenegro Airlines.

Na obou černohorských letištích v loňském roce přistálo téměř 12 tisíc letadel.

Informace: Aerodromi Crne Gore


Zdroj informací:

Tivat bude hostit závod evropského jachtařského seriálu a v létě i jeho finále

Tivat bude hostit závod evropského jachtařského seriálu a v létě i jeho finále

V tivatské marině Porto Montengro se bude tento víkend konat závod jachtařského seriálu "European Match Race Tour 2018", který má letos sedm zastávek a na závěr velké finále.

15.03.2018
V roce 2017 Černou Horu navštívily dva miliony turistů

V roce 2017 Černou Horu navštívily dva miliony turistů

Turistický ruch Černé Hory dosáhl v loňském roce rekordu, protože počet turistů poprvé překonal dvoumilionovou hranici. V meziročním srovnání to představuje zvýšení o 10,3 procent.

06.03.2018
Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Do tří největších projektů v cestovním ruchu v boce Kotorské bylo dosud investováno 890 milionů eur. Nejdražším projektem je Porto Montenegro, do něhož bylo zatím investováno 479 milionů eur, za ním následuje Porto Novi s 290 miliony eur a třetím je Luštica Bay se 120 miliony eur.

18.01.2018
Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

V současné době probíhá v černohorském Perastu závěrečná etapa obnovy paláce Smekja a jeho úpravy v luxusní hotel.

11.01.2018
Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" získal před pár dny ocenění jako nejlepší evropský festival v kategorii Best Medium-Sized Festival, tedy největší festival střední velikosti, v prestižních evropských cenách European Festival Awards.

04.01.2018
Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

V tivatské marině Porto Montenegro letos zakotvilo 2 224 jachet, z nichž nejdelší měřila 140 metrů.

29.12.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?