Černá Hora bude zastávkou světoznámé rally "Gumball 3000"

Datum zveřejnění : 18.05.2017

Boka Kotorská, úžina Verige

Pro Černou Horu je to obrovská senzace, že si organizátoři světoznámé rally luxusních automobilů Gumball 3000 vybrali přímořské letovisko Tivat jako jednu ze zastávek, tzv. pin-stop. Kromě známých jmen z oblasti showbyznysu jako je Afrojack, Eve, Bun B, David Hasselhoff, Ken Griffey Jr., Ndamukong Suh, Pewdiepie, Jason Fox, Natalie Pinkham, CeeLo Green a DJ Ruckus se letos představí i Mark Zuckerberg, zakladatel sociální sítě Facebook a nejmladší miliardář, boxer Mike Tyson a slavný jezdec Formule 1 Mika Hakkinen.

Letošního závodu se zúčastní na 300 závodníků a 150 automobilů. Odstartuje 1. července v estonské Rize, pojede přes Varšavu, Budapešť, Dubrovník, Tiranu, Athény a skončí 8. července na řeckém ostrově Mykonos. Trasa je dlouhá přibližně 5 000 kilometrů.

Karavana Gumball 3000 dorazí v pondělí 5. července do černohorského Tivatu, kde účastníci zaparkují na nábřeží Pine a v Marině Porto Montenegro. Zatímco publikum bude obdivovat jejich silné stroje značek Pagani, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, BMW, Koenigsegg, Bac Mono, AMG Mercedes, Jaguar, Bentley, Rolls Royce, a Tesla, celebrity se budou bavit na party Global Citizens v klubu v Marině Porto Montenegro.

Milionářský závod zviditelní Černou Horu jako atraktivní turistickou destinaci, která nabízí kromě divoké přírody, cenných historických památek, jedinečných pláží a luxusních hotelů i lesk světové společenské smetánky.

Informace: Gumball 3000


Zdroj informací:

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Tři největší turistické projekty v boce Kotorské

Do tří největších projektů v cestovním ruchu v boce Kotorské bylo dosud investováno 890 milionů eur. Nejdražším projektem je Porto Montenegro, do něhož bylo zatím investováno 479 milionů eur, za ním následuje Porto Novi s 290 miliony eur a třetím je Luštica Bay se 120 miliony eur.

18.01.2018
Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

Historický palác v Perastu se promění v pětihvězdičkový hotel

V současné době probíhá v černohorském Perastu závěrečná etapa obnovy paláce Smekja a jeho úpravy v luxusní hotel.

11.01.2018
Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" mezi deseti nejlepšími evropskými festivaly

Budvanský "Sea Dance Festival" získal před pár dny ocenění jako nejlepší evropský festival v kategorii Best Medium-Sized Festival, tedy největší festival střední velikosti, v prestižních evropských cenách European Festival Awards.

04.01.2018
Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

Luxusní tivatská marina je stále oblíbenější

V tivatské marině Porto Montenegro letos zakotvilo 2 224 jachet, z nichž nejdelší měřila 140 metrů.

29.12.2017
Černá Hora – turistická destinace budoucnosti

Černá Hora – turistická destinace budoucnosti

Černá Hora obsadila vysoké páté místo v žebříčku "Globální turistické destinace budoucnosti", který sestavuje britský časopis pro obchod "fDi Magazine" vydávaný skupinou Financial Times.

22.12.2017
V Podgorici byly uděleny turistické ceny za rok 2017 - "Wild Beauty Award"

V Podgorici byly uděleny turistické ceny za rok 2017 - "Wild Beauty Award"

Na slavnosti konané 13. prosince 2017 v hotelu "Hilton" v Podgorici byly vyhlášeny ceny "Wild Beauty Award", které uděluje již třináctý rok Národní turistická organizace Černé Hory.

14.12.2017

Doporučujeme zájezdy

Aktuální počasí

Podgorica °C
Tivat °C
Ulcinj °C
Více informací »

Aktuální kurzy

1EUR
0 CZK
Co si pořídíte za 1 Euro?
Kopeček zmrzliny. . . . .0,70 EUR
Pivo. . . . .1,50 EUR
Káva. . . . .0,80 EUR
Destilát. . . . .1,30 EUR
Více informací »

Anketa

Jak pojedete letos do Černé Hory?